Skip to main content

Mülakat da tüm iletişimler gibi çift yönlü bir süreç değil mi?

         

           
                Bildiğimiz gibi mülakat iş arayan veya bir nedenle iş değiştirmeye yönelen tüm adaylar için çok kıymetli ve önemli,
             Bununla beraber,konunun  diğer penceresinden bakıldığında; yani seçme ve yerleştirme işlemini yürüten İnsan Kaynakları Ekibi ve ilana çıkıp ihtiyaç duyduğu yeni elemana bünyesinde yer verme arayışında olan İşletmeler,Kurum ve Kuruluşlar için de bu süreç aynı önem ve değere sahip değil mi?
             Hiç kuşkusuz ki! konu bu açıdan da en az iş başvurusu yapan adaylar kadar önemli ve değerli.Dolayısıyla bu süreçte köprü konumunda bulunan İnsan Kaynakları Uzmanları ve İşe Alım Elemanları bu görevin etkili ve verimli şekilde  temsili bakımından yüksek sorumluluk taşıyor.
            İnsan Kaynakları Uzmanları ve İşe Alım Elemanlarına Mülakat Uygulaması esnasında izleyecekleri yol haritası manasında önemli ip uçları ve anahtar noktaları içeren ”  Mülakat da tüm iletişimler gibi çift yönlü bir süreç değil mi? ” başlıklı olup kariyer.net İK BLOG’ da  yayımlanan yeni makaleme aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
                  En iyi dileklerimle,
                  
                  Paylaşmak sevgidir,berekettir.
                  Nedim İleri

     

Mülakat da tüm iletişimler gibi çift yönlü bir süreç değil mi?” hakkında 3 yorum

 1. Görüşme ekibinin insan odaklı olması ve bulundukları yere adaylar gibi aynı aşamadan başlayarak gelmiş oldukları unsuruna yer verilmiş olması benim için mesleki açıdan önemli bir unsurdur. Adayın rahat hissetmesinden bahsedilmesini de aynı içerikte ele alıyorum.

  Handan Demir
  İnsan Kaynakları Uzmanı

 2. Handan hanım merhaba,
  Yorumlarınızla konuya ve yazıma oluşturduğunuz katkı ve zenginlik için çok Teşekkür ederim.
  Sizlerinde belirttiğiniz üzere; duygudaşlık kurabilen, dolayısıyla Önce İnsan diyen bir paradigmaya sahip bir yaklaşım hepimiz için her daim temel referans.
  Sağlık ve başarılarınızın devamı temennilerimle,

 3. Kaan KORKMAZ
  Şu An İçin Çalışmıyor Tekliflere Açık.

  Çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim. Elinize Emeğinize sağlık. Kafama takılan bir soru var işin ehli olan kişilerden cevap talep ederim.
  Ben 5 farklı firma ile görüşme yaptım. 3 ünden bana yapılan dönüş şu An için alım yapmıyoruz sizinle genel görüşme yaptık CV niz gayet iyi referanslariniz da sağlam ama sizi ilerleyen günlerde oluşacak boşluklar için değerlendireceğiz. Şimdi sorum ben yaptığım iş görüşmesi ile ilgili olumsuz mu değerlendirildim , yoksa beni hala değerlendiriyorlar mi?
  Gerçekten 3 ay oldu kafam karıştı Allah Rızası için bir İK uzmanı beni görüşmeye cagirsin ve hata yaptığım bir yer varsa bana anlatsın LÜTFEN (Linkedin İNSAN KAYNAKLARI POSTASI Grubundan Aktarım)

Bir Cevap Yazın