Skip to main content

Paylaşmak Sevgidir,Berekettir.

İnsan bir şeylere sahip olup bir çok alanda ve değişik zamanlarda da farklı başarılara ulaşabiliyor veya statü ile konum saygınlığı elde edebiliyor.İyi de bunlar insanı mutlu etmeye ve bulunduğu toplum içinde kendini var ve değerli hissetmesine yetebiliyor mu ? tabi ki hayır.
Çünkü hepimizin çok iyi bildiği gibi insan ihtiyaçları;Yeme içme,Barınma,Güvenlikte olma,Aidiyet ve KABUL GÖRME gibi sıralanıyor.Burada değinilen Aidiyet ve KABUL GÖRME ise tabi ki bulunulan toplum içerisinde saygı görme durumu, yani yaşadığı toplum içinde bir yeri olduğuna inanma, sevgi ve saygı görme ihtiyacı.İşte bu nedenle maddi veya manevi olarak belli başarılara ulaşabilmek insanların ne tek hedefi ne de mutlu olmasını sağlayan yeter unsur.
Bununla birlikte insanın kendini iyi hissetmesini sağlayan moral değerlere de tabi ki ihtiyaç duyan bir varlık olması nedeniyle de bu moral değerlere ulaşması içinde öncelikle bulunduğu ortam içerisinde,ailesinde,çevresinde ve tüm toplum içinde birlikte yaşam sürdüğü diğer insanlar ve tüm canlılar ile olan PAYLAŞIMLAR çok çok önemli.
Bu konuda ise bireyin öncelikle kendine olan saygısı ve sevgisi kurulmuş,kendi ile barışık olması,kendisini onaylaması çok etkili birinci adım.Daha sonrası piramidin diğer basamakları ve gelir yavaş yavaş,insan kendi gücü ve ölçüsü nispetinde de olsa bir başkası veya başkaları için bir nebze gölge oluşturabiliyor ve gölgesinde bir kişi bile olsun faydalanabiliyor ise bu insan için en büyük Onur ve Mutluluk kaynağıdır böyle biline. bir tek kişi veya bir tek canlı senin gölgende iyi hissediyorsa,bunun yansımasıdır işte gerçek mutluluk.
Bunu başarabilir ise insan bundan duyacağı haz ve huzur ile artık her konuda azmi sınırsız perçinlenmiş,çalışma,çabalama,üretme ve mücadele zırhı sarmış ve kucaklamıştır o bünyeyi. Mutlu hissetmesi de bunun ikramiyesi,dolayısıyla en güzel kazanımı olacaktır.

Paylaşmak Sevgidir,Berekettir.” hakkında 4 yorum

Bir Cevap Yazın