Skip to main content

Bir Öneri Bir Projenin Çekirdeği Olabilir.

Öneri Sistemi Kalitenin önemli İlkesi olan Katılımcı Yaklaşımın çok önemli bir ayağı.İşin mutfağında bulunan iş görenlerin vereceği referans bir anlamda. Bu referans önlem almada ve iş iyileştirmede çok işe yarayabilir. Bu bilinç üzerine inşa edilen bir yönetim anlayışı ise hiç kuşkusuz görebilen ve çağdaş gelişmeleri izleyip buradan çıkarımlar elde edip bunu bünyesine kazandırabilen Değişim Yönetiminin ve bunu sağlayan Liderlerin varlığına işaret diyebiliriz. Bireysel Öneri Sistemini yalnızca kurmak değil önemli olan onu işletmek ve özgün fikirler sayesinde yeni projelerin tasarlanması ve uygulanması yoluyla katma değer üretmesini sağlayabilmektir. Ayrıca bu sisteme ilgi gösteren iş görenlerin de ufak da olsa (hem de diğer iş görenler için de teşvik aracı olur.) bazı takdir unsurları ile desteklenmesi,taltif edilmesi gerekir ki,sistem daima aktif kalabilsin. Öneri sistemine Dış Paydaş Katılımını da kapsayan bir bütünlük kazandırılabilmesi ise buradan acizane benim önerim.

Bir Öneri Bir Projenin Çekirdeği Olabilir.” hakkında 2 yorum

 1. İyi Günler Nedim Bey;

  Blogunuzu geç fark ettim. Çok faydalı bilgileri içinde barındırıyor. Bundan sonra sıkı takipçilerinizden biri olacağım. Selamlar, saygılar efendim.

 2. Çok sağolun Hayati bey,
  Değerlendirmeleriniz sevindirici.
  ''Düşünce varsa bir konuda söylenmeli, uygun zaman ve platformda'' (bu tanımlama da acizane benim nitelemem ve bu sözü bir Grupta yazmıştım çok katılım görmüştü) hareketle çok detay veya kapsam içermese de gayet doğal ve samimice duygu,düşünce ile deneyim paylaşımı manasında paylaşım yapmaya çalışıyorum.
  Sizin yazılarını da ben okuyorum ve maşallah çok başarılı buluyorum.
  Sağlık ve başarı dileklerimle.

Bir Cevap Yazın